Aronijų uogos, taip pat žinomos kaip aronijos arba juodosios aronijos, yra kilusios iš lapuočių augalų, žydinčių kreminės spalvos gėlėmis. Šios gėlės žydi vėlyvą pavasarį, o vėliau susitraukia į žirnio dydžio, nedideles, juodas ir violetines uogas. Dauguma šių uogų yra suvartojamos laukinių paukščių ir gyvūnų, turinčių kantrybės valgyti karčius vaisius. Organinės aronijų uogos yra auginamos kaip maisto produktai ir dekoratyviniai augalai. Ekologiškos aronijos dažniau yra vartojamos apdorotos, bet gali būti valgomos ir neapdorotos.
Aronijų uogų kilmė
Įprastai aronijų uogos soduose yra laikomos dekoratyviniais augalais. Šios uogos yra kilusios iš Šiaurės Amerikos rytų ir yra žinomos dvi jų rūšys, kurias lengva atskirti dėl jų spalvų. Aronijų uogų derliaus nuėmimo sezonas yra ruduo, kai medžiai keičia savo lapiją. Kartais šios uogos yra pražiūrimos, nes jų medžiai labiau naudojami dėl kraštovaizdžio ir lapijos spalvos, o ne dėl uogų. Dabar šios uogos yra įgijusios super maisto statusą, dėl ko vėl populiarėja jų derliaus nuėmimas ir vartojimas.
Aronijų uogos lengvai randamos pelkėse ir drėgnuose miškuose. Kai dviejų skirtingų rūšių aronijos susikryžmina, jos išaugina violetinės spalvos uogas.
Aronijų uogos savo vardą gavo dėl savybės paspringdyti žmogų (ang. choke – springti, chokeberries – aronijos).
Kaip naudoti aronijų uogas
Pagrindinis aronijų panaudojimo būdas yra sulčių spaudimas, vaisvandenių gardinimas, džemų, marmeladų ir vyno gamyba. Jos gali būti naudojamos kepiniuose, konditerijoje arba valgomos vienos. Sumaišius su kitais vaisiais, aronijos suteikia puikų skonį. Jas sudžiovinus, jos gali būti dedamos ir į kitus patiekalus.
Aronijų uogų didmeninė prekyba
Domina aronijų uogų gavimas iš didmenininko? Kaip importuotojai, teikiame savo produktus didmeniniais kiekiais. Žemi minimalaus užsakymo kiekiai ir konkurencingos kainos.